Svečani prijem prvačića

Povodom početka nove školske 2021/2022. godine, danas je u prostorijama naše škole organiziran svečani doček za 64 đaka-prvaka koji će prvi put kročiti u školske klupe. Voditeljica programa Ema Muslić, učenica IV razreda, pozdravila je prisutne zaželjevši prvacima sretan početak. Program su obogatili učenici nižih razreda svojim pjesmama, plesom i recitacijama, nakon čega se prisutnima obratio direktor škole Omer Begović i uputio riječi dobrodošlice i ohrabrenja. Kao i prethodnih godina i ove školske godine Općina Novi Grad je svim prvačićima obezbijedila besplatne udžbenike, školske ruksake i pribor, a prisutnima se obratila i predstavnica Općine g. Selma Serdarević. Prisutnima su se pojedinačno predstavili učitelj i učiteljice prvih razreda: Adnan Turudija, Fatima Čorbo i Aida Hajrić, a pod njihovim vođstvom prvačići su prvi put sjeli u školske klupe, dok su ih pratile brižne, ali i sretne oči njihovih roditelja. Roditeljima i djeci su predočene konkretne organizacijske smjernice i upute u skladu s preporukama nadležnih institucija, te redoslijed aktivnosti precizirano, od načina dolaska, boravka, odlaska učenika/ca iz škole. Ovim putem svim đacima – prvacima čestitamo polazak u prvi razred uz želju da im đački dani budu puni osmijeha, igre i druženja!