Bitka za Mojmilo

Na današnji dan vodila se bitka za Mojmilo. Ovo je bila jedna od najznačajnijih bitaka za odbranu Sarajeva od agresora. Tim povodom članovi Udruženja 101. motorizovane brigade, te predstavnici Kantona Sarajevo, Općine Novi Grad, predstavnici OŠ”Džemaludin Čaušević, te direktor OŠ “Aneks” Omer Begović, nastavnici Đogić Ibrahim i Ćutuk Mehdija, kao i učenici odjeljenja 8-1 i 8-2 odali su počast šehidima i poginulim borcima na spomen – obilježju na Mojmilu.Važnost ovih događaja bitna je zbog mlađih generacija da znaju istinu, koja će im biti motiv da grade bolju budućnost.Iz Udruženja 101. motorizovane brigade poručuju da su ovakve manifestacije prilika da mlađima prenesu svoja ratna iskustva, jer oni to nemaju mogućnost učiti u školama.