U OŠ “Aneks” na inicijativu direktora škole g. Omera Begovića, a u saradnji sa gospodinom Sabitom Bektom i Udruženjem građana “Optimisti” iz Prijedora, realizirana je humanitarna akcija prikupljanja pomoći u vidu paketića za socijalno ugroženu djecu povratnike na području Prijedora. Nosioci aktivnosti bili su Vijeće roditelja, Vijeće učenika i Nastavničko vijeće škole. Svi su se rado odazvali ovoj plemenitoj akciji, na što smo ponosni i ovom prilikom se od srca zahvaljujemo svima, uz želju da ovakvih akcija bude što više jer ne postoji bolji način da kod naših učenika razvijamo empatiju i humanost!Paketići će u ruke prijedorske djece stići u ponedjeljak, 26.12.2022. što ćemo svakako objaviti na našoj stranici.Veliko hvala kantonalnoj televiziji TV SA i novinaru Harisu Mujiću koji su u svom Jutarnjem programu izvijestili javnost o ovoj predivnoj akciji!