Našu školu su posjetile predstavnice Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja Kantona Sarajevo, g. Džana Ivković Šaljić i g. Mersiha Šahinbegović, a povodom implementacije kurikuluma u 1. i 5. razredu koja je u toku u svim osnovnim školama. Nakon nastave organiziran je sastanak kojem su prisustvovali, osim direktora g. Omera Begovića i predstavnica Instituta, svi nastavnici razredne i predmetne nastave koji rade u navedenim razredima. Nastavnici su iznijeli svoja iskustva u radu po predmetima, uz napomenu da za njih to nije nešto nepoznato i novo, s obzirom da škola samoinicijativno nekoliko godina unazad već radi na poboljšanju kvalitete i rezultata nastavnog procesa primjenom novih ishoda učenja, formativnog procjenjivanja znanja učenika, a tako ostvarajući primarni cilj reforme koja je u toku – razvijanje funkcionalnog znanja učenika. Predstavnice Instituta su iskazale oduševljenje s obzirom da vjerovatno ni jedna škola nije na ovakav način bila spremna za ovogodišnji izazov. Pohvalile su rad nastavnika i pozvale sve nastavnike da se prijave za primjere dobre prakse koji će u narednom periodu biti prezentirani na zajedničkim edukacijama nastavnika u sklopu podrške u implementiranju novog kurikuluma.