U četvrtak, 07.04.2022. godine, nastavnice Aida Eminagić i Selma Behlulović prisustvovale su promociji izuzetno značajnog projekta JU Fond Memorijala KS, a to je Muzej “Obrazovanje pod opsadom”. Za prosvjetne radnike ovo je jedan novi veliki korak u trajnom njegovanju kulture sjećanja na one koji su u teškom periodu agresije na našu zemlju otpor neprijatelju dali upravo obrazovanjem. O tome moraju učiti i znati buduće generacije. Muzej će biti smješten u prostoru Srednje tehničke škole grafičkih tehnologija dizajna i multimedije u Sarajevu, a planira se uvođenje obaveznih posjeta Muzeju svih osnovaca i srednjoškolaca. Ovu divnu promociju uljepšao je i nastup učenica Srednje muzičke škole, među kojima je bila i violinistica Erliha Mekić, bivša učenica naše škole.