Učenici IX 1 razreda naše škole sa razrednicom Selmom Behlulović posjetili su novu izložbu postavljenu u Vijećnici povodom ovogodišnjeg obilježavanja 30 godina nezavisnosti naše domovine, a u organizaciji Nacionalne i univerzitetske biblioteke Bosne i Hercegovine i Fondacije “Alija Izetbegović”. Učenici su imali priliku vidjeti neprocjenjive unikatne rukopisne i štampane zbirke, knjige, časopise i novine, koje su naše nacionalno blago. Pored ovih vrijednih eksponata, učenici su uživali i u ostalim postavkama, obišli su sobu sjećanja na genocid u Srebrenici, vidjeli replike haške sudnice, kao i odjeće i namještaja Franca Ferdinanda i njegove supruge, sobu portreta sarajevskih gradonačelnika, ali i ostale zanimljive eksponate naših i stranih savremenih umjetnika.