📌Otvoren konkurs za novih 500 BBI stipendija – BBI banka obezbijedila milion maraka za stipendiranje učenika i studenata u BiH

Bosna Bank International (BBI) raspisala je konkurs za dodjelu 500 stipendija iz Fonda „Sheikh Saleh Kamel“ učenicima i studentima bez jednog ili oba roditelja. Odabir kandidata izvršiće Komisija BBI banke za izbor i dodjelu stipendija u saradnji sa Ministarstvom obrazovanja i nauke Federacije Bosne i Hercegovine, Rektoratom Univerziteta u Sarajevu, Islamskom zajednicom u Bosni i Hercegovini, te Asocijacijom „Fatma“.

Iz Fonda, koji je osnovan na inicijativu g. Amera Bukvića, Predsjednika Uprave BBI banke i velikog prijatelja naše zemlje, filantropa g. Sheikh Saleh Abdullah Kamela (1941-2020), osnivača „AlBaraka“ finansijske i poslovne grupacije, odabranim stipendistima se mjesečno isplaćuju sredstva u iznosu 100 američkih dolara tokom 12 mjeseci.

„Pravo na prijavu imaju djeca bez jednog ili oba roditelja, učenici osnovnih i srednjih škola i redovni studenti fakulteta, državljani BiH. Ovim projektom Sheikh Saleh Abdullah Kamel ugradio se u trajno dobro za Bosnu i Hercegovinu, omogućivši mnogim mladim ljudima da se obrazuju i u budućnosti budu od koristi svome društvu i državi.“ – kazao je Amer Bukvić, predsjednik Uprave Bosna Bank International d.d. Sarajevo, istakavši kako je proteklih godina BBI banka u stipendiranje učenika i studenata uložila više od 5 miliona KM.

Konkurs za prijavu otvoren je do 30.6.2021. godine, a svi detalji dostupni su u konkursu kojeg zainteresovani kandidati mogu preuzeti na web stranici https://bbi.ba

Za sve dodatne informacije zainteresovani se mogu javiti na besplatni BBI info telefon: 080 020 020 ili na e-mail: stipendije@bbi.ba. Prednost pod istim uvjetima sa ostalim kandidatima imaju studenti iz porodica šehida i poginulih boraca, odnosno studenti u čijim porodicama postoje pripadnici RVI preko 50%, civilnih žrtava rata stepena invaliditeta iznad 70%, logoraša i demobilisanih boraca.

BBI-KONKURS-Fond-Sheikh-Saleh-Kamel-2021